Spoločnosť s ručením obmedzeným vzniká zápisom do obchodného registra. Poviete si: „Veď to znie tak jednoducho, prečo by som to nezvládol sám?“ Možno to zvládne človek aj sám, no musí tomu venovať čas. A čas je tak vzácny, že by sme ho možno chceli radšej ušetriť a venovať niekam inam.
Založenie sro
Poďme sa teda, len tak v skratke a zjednodušene pozrieť na proces zakladania s.r.o. Najskôr musíme mať spoločníkov, alebo môžeme byť jediným spoločníkom. Potrebný je obchodný názov, sídlo a právne listiny pre založenie sro. Zakladateľská listina má svoje náležitosti, ktoré je potrebné, aby obsahovala. Všetko si musíte zistiť. Sídlo spoločnosti môžete mať v nehnuteľnosti, ktorú vlastníte alebo v prenajatej nehnuteľnosti, ak súhlasí majiteľ a máte nájomnú zmluvu. Predtým, než predložíte tieto potrebné veci na súd pre zápis do obchodného registra, musíte mať živnostenské oprávnenia na každý predmet činnosti. Rovnako je potrebné absolvovať zápis na daňovom úrade, kvôli registrácii a prideleniu DIČ. No nie je toho málo! A to sme ešte nespomenuli splatenie základného imania (pre sro je základné imanie 5000€). Ak by to na vás bolo príliš náročné exituje možnosť, ako tento postup preskočiť.
Predaj sro
Môžete si s.r.o. už kúpiť založenú. Nemusíte sa obávať, že by na nej bolo nejaké bremeno alebo záväzky. Bude úplne nová, nepoužívaná. Už však má splatené základné imanie, má pridelené IČO a DIČ, je zapísaná v obchodnom registri. Obchodný názov, sídlo, predmety činností si zmeníte na svoje a po podpísaní zmluvy o prevode obchodného podielu začínate v podstate za spoločnosť konať, teda podnikať. Je to úľava? Iste, áno. Predaj sro realizuje napríklad spoločnosť ezmluva.sk. Svoju novú sro si môžete rezervovať a objednať priamo aj na ich webe online. Ceny za takéto sročky sú iste zaujímavé, kúpite si sro aj za necelých 500€ a môžete začať. Držíme vám palce!