Spôsobov ako pridať do našej kasy iné peniaze ako tie, na ktoré sme zvyknutí z prace býva mnoho. Ale všetko závisí od šikovnosti každého jedného z nás. Či ide o hazardné hry, kryptomeny alebo stávkovanie, ak ste neskúsení nič z toho nebudete mať. No ak zainvestujete do bytu, môžete zarábať slušné peniaze na nájme. V dnešnej dobe je prenájom žiadaný najviac za posledné roky, preto sa o obsadenosť báť nemusíte a vypýtajte si vyššie nájomné. Všetko je však potrebné ošetriť zmluvou, ktorú musíte napísať dôkladne aby vám nevznikli žiadne straty.
Depozit Vypýtať si Depozit je v dnešnej dobe nutnosťou. Slúži na pokrytie prípadných nezrovnalosti. Je to suma, ktorá sa najčastejšie vypláca pri podpise nájomnej zmluvy. Záleží na vás koľko si vypýtate, ale nebojte sa chcieť aspoň 2 až 3 násobok z ceny mesačného nájmu. Tieto peniaze môžete použiť v prípade nezaplatenia nájmu, ak vám nájomník zničí nábytok alebo pri predčasnom opustení bytu. Takto veľmi dobre zistíte kto má peniaze a bude vám schopný platiť. Ak niekto bude mať problém so zaplatením vopred, má to byť pre vás výstraha, že problémy s platením môžu byť aj počas nájmu.
Obsah zmluvy Zapíšte najmä stav nábytku, okien a dverí. Tiež spomeňte všetky prípojky, merače a vedenia, ktoré sa mimo bytu alebo v byte nachádzajú. Zahrnuté v podpísanej zmluve vám zabezpečia krytie v prípade, že by váš nájomca niečo pokazil a vy by ste museli platiť. Dobre urobíte ak si stav bytu aj nafotíte. Nezabudnite tiež napísať, že v prípade malých porúch si nájomníci platia opravy sami. Najčastejšie sa uvádza do 50€. Vyššie opravy sú samozrejme už na vás. Cenu za nájom si pýtajte podľa toho, či je v byte zahrnuté tiež zariadenie. Najlepšie je udávať sumu spolu s energiami a financiami určenými na starostlivosť o spoločne priestory bytovky. Sumu určujte podľa konkurencie. Poobzerajte sa na internete koľko ponúkajú za podobný štandard vo vašom meste ostatní prenajímatelia.